Zdroje Tepla pro TřebíčVýhody SZTObnovitelné zdroje tepla
TTS - Národná energetická - Deník

Třebíčský deník o Národnej energetickej

Třebíčský deník přinesl v pondělí 29. srpna poměrně rozsáhlý článek o nominaci společnosti Národná energetická, která patří pod TTS Group, do ankety Investor roka 2015. více

TTS - Národná energetická

Společnost Národná energetická byla zařazena do ankety Investor roka 2015

Slovenská firma Národná energetická a. s., která patří pod českou skupinu TTS Group, byla časopisem Trend nominována do ankety Investor roka 2015. Do této ankety je zařazeno pouze pět firem, a to těch, které mají na Slovensku největší prestiž. Vedle Národnej energetickej je to například Slovnaft Bratislava či Volkswagen Bratislava.
Časopis Trend, který je obdobou českého časopisu Ekonom, v této souvislosti přinesl rozhovor s generálním ředitelem TTS Group Ing. Richardem Horkým. Ředitel Horký v tomto interview vzpomíná na své přátelství se Zbigniewem Kocurem, zakladatelem společnosti Národná energetická. Kocur však předloni tragicky zahynul a jeho děti Richarda Horkého požádaly o vstup do tohoto podniku, který je v rámci vytápění biomasou jedničkou na celém Slovensku. Trend se však zabývá i dalšími projekty Richarda Horkého včetně přeměny bývalé obuvnické továrny v Třebíči na rezidenční čtvrť nebo rekonstrukcí zámku v Dukovanech, jejž Horký nedávno koupil. Právě Horkého schopnost naplňovat dlouhodobé cíle jak v České republice, tak na Slovensku, cíle, o nichž mnozí skeptici na jejich začátku tvrdili, že jsou nereálné, byly důvodem, proč byla Národná energetická, coby část TTS Group, do této prestižní ankety navržena.
Rozhovor lze najít také na internetu: http://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-2016/cislo-34/jazda-biomasou-pokracuje.html

TTS - kotel v Ostrově

Český rozhlas o spuštění kotle v Ostrově

Český rozhlas odvysílal reportáž o spuštění kotle na biomasu, který jsme dodali do západočeského Ostrova. Pod odkazem níže najdete jednak textovou reportáž, jednak i nahrávku, v níž o kotli hovoří také ředitel TTS Ing. Richard Horký. více

TTS - kotel v Ostrově

V Ostrově spustili kotel od TTS

Další z mnoha kotlů na biomasu, které vyrobila firma TTS, pracuje od 21. července 2016 ve městě Ostrov v Karlovarském kraji. Provozuje jej městská společnost Ostrovská teplárenská a. s. a je určen na spalování dřevní štěpky. Předpokládá se, že ročně jí spálí 20 až 24 tisíc tun, čímž významně posílí tři kotle na spalování uhlí.

Ty budou postupně odstavovány a spolu s modernizací teplárny se počítá s výstavbou ještě jednoho kotle na biomasu. Se stavbou stávajícího kotle se započalo letos v únoru a náklady činí zhruba 67 milionů korun. Zařízení zatím nejede na plný výkon – toho dosáhne zřejmě na konci tohoto roku, kdy absolvuje všechny předkomplexní zkoušky.
Slavnostního zážehu se zúčastnili generální ředitel TTS Ing. Richard Horký, starosta Ostrova Pavel Čekan a ředitel Ostrovské plynárenské a. s. Radek Havlan.
„Kotel na spalování dřevní štěpky jsme zvolili s ohledem na rozsáhlé lesní porosty v ekonomicky efektivní svozové vzdálenosti. Jedná se o dlouhodobě perspektivní palivo, které patří mezi obnovitelné zdroje a jehož využití je podporováno státem,“ vysvětlil Radek Havlan důvod, proč zvolili energii z biomasy a obrátili se na TTS. Více fotografií najdete zde.