Zdroje Tepla pro TřebíčVýhody SZTObnovitelné zdroje tepla
TTS - kotel v Ostrově

V Ostrově spustili kotel od TTS

Další z mnoha kotlů na biomasu, které vyrobila firma TTS, pracuje od 21. července 2016 ve městě Ostrov v Karlovarském kraji. Provozuje jej městská společnost Ostrovská teplárenská a. s. a je určen na spalování dřevní štěpky. Předpokládá se, že ročně jí spálí 20 až 24 tisíc tun, čímž významně posílí tři kotle na spalování uhlí.

Ty budou postupně odstavovány a spolu s modernizací teplárny se počítá s výstavbou ještě jednoho kotle na biomasu. Se stavbou stávajícího kotle se započalo letos v únoru a náklady činí zhruba 67 milionů korun. Zařízení zatím nejede na plný výkon – toho dosáhne zřejmě na konci tohoto roku, kdy absolvuje všechny předkomplexní zkoušky.
Slavnostního zážehu se zúčastnili generální ředitel TTS Ing. Richard Horký, starosta Ostrova Pavel Čekan a ředitel Ostrovské plynárenské a. s. Radek Havlan.
„Kotel na spalování dřevní štěpky jsme zvolili s ohledem na rozsáhlé lesní porosty v ekonomicky efektivní svozové vzdálenosti. Jedná se o dlouhodobě perspektivní palivo, které patří mezi obnovitelné zdroje a jehož využití je podporováno státem,“ vysvětlil Radek Havlan důvod, proč zvolili energii z biomasy a obrátili se na TTS. Více fotografií najdete zde.

Prezident Miloš Zeman s ředitelem TTS Ing. Richardem Horkým (vlevo) a hejtmanem Kraje Vysočina Jiřím Běhounkem při návštěvě Alternátoru.

Prezident Miloš Zeman si vyslechl i informace o TTS

Do Třebíče zavítal 30. června prezident Miloš Zeman, který si prohlédl také Alternátor, kde navíc i poobědval. Při krátké prezentaci Ing. Richarda Horkého, ředitele TTS, si hlava státu mimo jiné vyslechla i informace o naší firmě. více

TTS - Kraj Vysočina - Nemocnice Třebíč

Krajské noviny o naší podpoře nemocnici

Noviny Kraje Vysočina uveřejnily článek o cvičení Blackout v třebíčské nemocnici a také zmínily naši podporu, díky níž může nemocnice fungovat i v krizových situacích. více

TTS - Třebíčské noviny - spolupráce s nemocnicí

Třebíčské noviny o naší spolupráci s Nemocnicí Třebíč, o. p. s.

Třebíčské noviny ve svém červnovém vydání uveřejnily obsáhlý článek o našich "ostrovech života", tedy naší spolupráci s třebíčskou nemocnicí, která je díky nám schopna zůstat v chodu i při dlouhodobých výpadcích energie. více